,

GGC Ödüllerine Şeyda Görmez Damgası! 

GGC Ödüllerine Şeyda Görmez Damgası! 

 

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) bu yıl 33’üncüsünün düzenlediği geleneksel ‘Yılın Başarılı Gazetecileri’ yarışması sonuçlandı.

Geceye damga vuran isimler arasında genç ve güzel gazeteci Şeyda Görmez’de vardı. Gecenin sunucu yardımcılığını da üstlenen Şeyda Görmez Geçtiğimiz yıl zor şartlarda Diyarbakır’da gazetecilik faaliyetleri sürdürdü. Kısıtlı imkanlarla önemli gazetecilik faaliyetleri yapan Şeyda Görmez gecede duayen isimlerle bir araya gelerek onların da tavsiye ve önerilerini dinledi. Geceye şıklığı ve güzelliğiyle de damgasını vuran genç ve güzel gazeteci bu tip etkinliklerin gazetecilik çalışmalarına olan motivasyonunu artırdığını söyledi.

Seçkin jürinin oylaması sonucu 9 dalda 13 eser ödüle layık görüldü. Bu yıl ayrıca 15 jüri özel ödülü verildi.

Ödüllerin dağıtımı için Diyarbakır’da özel bir otelde tören düzenlendi. Törene bölgenin yanı sıra Ankara ve İstanbul’dan çok sayıda; yazar, gazeteci, sunucu ve televizyon programcısı katıldı.

Programda GGC Başkanı Veysi İpek bölgede çalışan gazetecilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekti.

Ödül gecesinde; TRT Wold, TRT Kurdî, Habertürk, NTV, Fox Tv, İHA, DHA, CNN Türk, Rudaw, K24, Waar Tv ve Sabah Gazetesi’ne ödül verildi.

GGC ödüllerine TRT damga vurdu. Dünyaya Kürtçe yayın yapan TRT Kurdî ve İngilizce yayın yapan TRT World jüri başarı özel ödülleri aldı. TRT Kurdî Koordinatorü Mustafa Ekici ve TRT Wold Haber ve Program Direktörü Fatih Er’e ödül takdim edildi.

Programda yılın televizyonu, yılın spikeri ve yılın programlarına ödüller dağıtıldı.

Habertürk’ten Didem Aslan, CNN Türk’ten Büşra Sanay, NTV’den Mete Çubukçu ve Sabah Gazetesi’nden Yavuz Donat gibi ünlü simalara ödül verildi.

TRT Kurdî kameremanı Engin Dalgiç ise görüntü dalında birincilik ödülününe layık görüldü.

GGC ödülünün çok özel olduğunu belirten  TRT Kurdî Koordinatorü Mustafa Ekici, “10 Yıldır Kurmanci, Sorani, Zazaca özel yayınlarımızla Kürt kültürü ve diline büyük katkılar sunuyoruz.Yaptığımız programlar halk tarafından takdir ediliyordu, bu gün ise bölgede görev yapan gazeteciler tarafından başarımızın ödüllendirilmesi bizim için ayrı bir önemi var. Bu ödülü şahsım adıma değil bütün TRT Kurdî ailesi ve izleyicileri adına aldım” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İçeriğimizi Puanlayın 1-10 Arası

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir